kirtimias_slider

Miško kirtimas yra neatsiejama miškų priežiūros dalis. Nors daugeliui tai kelia neigiamas asociacijas, tačiau reiktų suprasti, jog kaip ir rudens metu ateina laikas nurinkti visą vasarą brandintą derlių, taip ir miške, medžiams pasiekus brandos amžių reiktų juos iškirsti.  Žinoma, tokie darbai yra griežtai reglamentuoti. Be leidimo kirsti mišką, tokie darbai negali būti vykdomi.

Miškų kirtimas daugeliui kelia neigiamas asociacijas. Dažnai manoma, kad tiems, kas kerta miškus, rūpi ne tausoti ir saugoti medžius, o tik pasipelnyti ir gauti naudos. Svarbu žinoti ir tai, kad medžių kirtimas yra griežtai reglamentuotas. Teisė kirsti mišką įgyjama gavus leidimą kirsti mišką.

Leidimus išduoda regionų aplinkos apsaugos departamentų rajonų (miestų) agentūros. Nustatyta, kad leidimai kirsti mišką privalomi visiems kirtimams, išskyrus:

  • jaunuolynų ugdymo kirtimus,
  • rinktinius sanitarinius kirtimus, kai iškertami tik sausuoliai ir vėjavartos,
  • kirtimus, skirtus ribinėms linijoms prakirsti (iki 1,5 metro į savo miško valdos pusę)

Leidimai kirsti mišką neprivalomi ir vykdant šiuos kirtimus:

  • rinktinius sanitarinius kirtimus, kai iškertamos tik vėjalaužos,
  • baltalksnių, drebulių, gluosnių ir blindžių kirtimą neplynais kirtimais III–IV miškų grupių miškuose, nesvarbu, koks medyno amžius,
  • neplynus kirtimus vyresniuose kaip 20 metų III–IV miškų grupių medynuose, kai miško savininkas savo reikmėms per metus iš vieno hektaro išsikerta iki 3 kietmetrių likvidinės
  • medienos, bet ne daugiau kaip 15 kietmetrių iš viso savo miško žemės sklypo (miško kirtimai savo reikmėms).

Miškų kirtimų rūšys yra kelios:

1. Pagrindiniai miško kirtimai
2. Ugdomieji miško kirtimai
3. Sanitariniai miško kirtimai
4. Specialieji miško kirtimai

UAB “Miškelis” sutvarkys ir išvalys Jūsų mišką. Kreipkitės telefonu 8 656 41599