Kad ši svetainė tinkamai veiktų, kartais į jūsų įrenginį ji įrašo mažas duomenų rinkmenas, vadinamuosius slapukus (cookies). Tą patį daro ir dauguma didžiųjų interneto svetainių.

Kas yra slapukai?

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kurią svetainė jums joje apsilankius išsaugo jūsų kompiuteryje arba judriojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė gali tam tikrą laiką „atsiminti“ jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), o jums nereikia jų iš naujo įvedinėti kaskart lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Kokia yra šių slapukų paskirtis?
Mes slapukus naudojame, kad įsimintume Jūsų nustatymus ir prioritetus. Galite nebeleisti savo kompiuteriui saugoti slapukų Jūsų naršyklėje. Nurodymus, kaip pakeisti naršyklės nustatymus, rasite naršyklių įrankių juostos „Pagalba“ skiltyje. Nors ir toliau galėsite lankytis svetainėje, gali būti, kad, draudžiant slapukus, kai kurios jos dalys ar paslaugos neveiks optimaliai. Slapukų draudimas apriboja naudojimąsi mūsų svetaine ir jos paslaugomis. Jums leidžiant, Jūsų kompiuteryje saugome stebėjimo slapukus.

Juos naudojame, kad prisimintume, kokiuose puslapiuose lankėtės – taip kuriame Jūsų elgsenos profilį, kuris nėra susietas su Jūsų vardu/pavarde, adresu, el. pašto adresu ar pan.

Ar slapukai žino, kas aš?
Ne. Slapukas neįrašo Jūsų vardo, adreso, amžiaus ar kitokios asmeninės informacijos. Jis tik įsimena Jūsų prioritetus, susidomėjimą keliančius objektus iš to, ką veikiate svetainėje.

Funkciniai ir nefunkciniai slapukai
Slapukai būna funkciniai ir nefunkciniai. Funkciniai slapukai interneto svetainei reikalingi, kad ji tinkamai dirbtų, ir kad reikiama informacija būtų rodoma greitai bei tiksliai kaskart Jums svetainėje apsilankius. Pavyzdžiui, sekantį kartą apsilankius, Jums nebereikia įvedinėti savo duomenų, nurodyti prioritetų ar keisti nustatymų. Nefunkciniai slapukai mums parodo svetainės lankytojų skaičių ir tai, kaip jie svetaine naudojasi. Tokią informaciją naudojame, svetainę tobulindami. Šios laikmenos automatiškai dingsta, kai tik uždarote savo naršyklę arba yra saugomos Jūsų kompiuteryje daugiausia 12 mėn. po paskutinio Jūsų apsilankymo.

Funkcinių slapukų naudojimo tikslai:
• Prisiminti Jūsų prisijungimo duomenis
• Garantuoti Jūsų prisijungimo duomenų saugumą
• Garantuoti svetainės veiklos nuoseklumą

Nefunkcinių (analitinių) slapukų naudojimo tikslai:
• Skaičiuoti svetainės lankytojų skaičių
• Kaupti duomenis apie tai, kaip lankytojai svetaine naudojasi
• Tobulinti svetainės veikimą
• Didinti Jūsų pasitenkinimą naudojantis svetaine

Daugiau informacijos apie slapukus ir su tuo susijusius įstatymus galite rasti čia: www.youronlinechoices.com.